Penzion Axiom v Kovářově u Lipna a přístup Slevomat.cz k zákazníkům
To, co jsme si zažili v penzionu Axiom v Kovářově u přehrady Lipno a následně také se slevovým portálem Slevomat.cz, nepřejeme nikomu. Vyslovené pohrdání zákazníky, ignorace stížností a všemožné výmluvy jsou u obou společností zřejmě standardem. Slevomat.cz neplní své zákonné podmínky dokonce ani po jeho přímém a opakovaném oslovení s tím, že může být kauza zveřejněna na našem serveru. Příčinu tedy logicky doprovází následující důsledek. Medializace.

Zprvu možná doporučím projít si oficiální webové stránky „penzionu“ a počíst si, co vše slibují a můžete, dle jejich tvrzení, za své peníze očekávat. Následně přichází na řadu přívětivě vypadající a lákavá nabídka slevového portálu Slevomat.cz. Že byste jeli hned? To se ani nedivím, my jeli a pěkně si to „užili”…
Než abych se dlouze rozepisoval, doslovně sem zkopíruji celou mailovou komunikaci se Slevomatem, kterou si následně můžete také stáhnout jako originální eml soubory co by důkaz. Následovat bude nekvalitní video z fotoaparátu (opravdu mě nenapadlo brát s sebou kameru a točit něco, s čím jsme nepočítali), které věřím dobře mé argumenty vizuálně doplní. Nejlepší však vždy je zkušenost osobní, tedy pokud chcete i Vy si zkazit (nebo vylepšit, záleží na Vašich měřítkách) víkend, rozhodně penzion navštivte osobně sami. Ubytování a placení čehokoli netřeba, postačí bohatě si prohlédnout oba domy a jejich okolí. Není nad vlastní zkušenost.
Komunikace se Slevomat.cz
Martin Böhm:
Slevomat.cz:
Martin Böhm:
Slevomat.cz:
Martin Böhm:
Martin Böhm:
Slevomat.cz:
Martin Böhm:
Slevomat.cz:
Martin Böhm:
Martin Böhm:
Slevomat.cz:
Martin Böhm:
Slevomat.cz:
Martin Böhm:
Slevomat.cz:
Kompletní mailová korespondence s prokazujícími hlavičkami ke stažení ZDE. |
Co jsme se z komunikace se Slevomatem dozvěděli?
– že je pro Slevomat.cz hodnocení služby údajně velice důležité, ovšem místo aby jej uvítali, jej použijí proti Vám
– požadování nesmyslných požadavků týkajících se podepisování stížností partnery, viz jejich „garance spokojenosti“
– jemné podsunutí, že nejsme na Slevomatu vítaní a že bychom neměli jeho služeb „raději“ využívat
– v podstatě obvinění Slevomatem, že snad za veškeré nepříjemnosti, ke kterým dochází, můžeme my jakožto zákazníci
– že Slevomat.cz není k veřejnosti ani tisku otevřený, neboť nemá zájem o přímou konfrontaci (jinými slovy se bojí)
– že vysloveně odmítá dodržovat občanský zákoník (§ 2913) odmítnutím proplatit náhradu škody (cestovní náklady)
– odvádění pozornosti (patrně z nedostatku důkazů) od jedné konkrétní záležitosti k věci naprosto odlišné
Kopie celého framu podstránky Slevomat.cz k 13.05.2016 k prostudování ZDE.
Stručná videodokumentace penzionu Axiom
Ve videu je možno vidět vskutku rozdíl mezi prezentací a skutečností. Mikropokojíček, nezabezpečené chladničky s rozpadajícími se botníky, zašpiněné a oškrábané zdi, rozpadající se vybavení, chybějící části a nefungující osvětlení, nefungující vybavení, smetiště před penzionem atd. Co vidět žel není, je nefunkční internetové připojení a silný cigaretový zápach. Hluk skrz papundeklové zdi a řezání dříví „hostiteli“ v ranních hodinách jsem z rozespalosti rovněž nenatočil, jelikož mě napadlo pořídit alespoň část průkazné dokumentace až po mém „nabootování“ z bezesné noci vzhledem k intenzivní a hlučné souloži sousedů.
V čase 04:08 komentuji přebíhání slečny L. (provozní, recepční, servírka, uklízečka a zmrdy potížisty ponižovaná otrokyně v jednom (jeden v čase 03:03, druhý asymetrický natočen není) mezi budovami Axiom 1 a Axiom 2 přes zmiňované smetiště, kdy jsme v čase natáčení onu druhou budovu ještě neviděli a na kterou jsme se byli podívat bezprostředně poté). Velmi mne mrzí, že mi ve fotoaparátu došla baterie, což jsem se dozvěděl až následně doma při zjištění absence materiálů (mohli byste jinak také zaslechnout neslušné poznámky paní hledící z mezidveří oné druhé budovy, které se patrně nelíbilo, že dům natáčím a fotím, což pro ní muselo být zřejmě nepochopitelné, že se tak děje, když lidé ubytovávaní v podobných „věcech“ a na dovolených takovou činnost vykonávají běžně). No byli jsme na dovolené, tak jsme si dělali fotky. Dům Axiom 2 stojí za pohled. Rozpadající se omítka, zanedbaná zahrádka, v ní hádám je bazén a další služby, jež nám měly být poskytnuty?
Fakta, nebo fikce?
Webová stránka penzionu Axiom (záloha ZDE).
Facebooková stránka penzionu Axiom ZDE.
Slevomatová nabídka penzionu Axiom (záloha ZDE).
Naše fotografie jsou obsažené ve videu (záloha ZDE).
Nabízené pokoje Axiomem [2] (záloha ZDE a ZDE).
Nabízené atrakce Axiomem (záloha ZDE) a viz nabídka Slevomatu.
Vlastní zkušenost nejlepší; irelevantní řešit třeba za rok, může se ledasco do té doby změnit. V případě zájmu o vlastní zkušenosti jeďte pro ně nejlépe ihned.
Hodnocení jinými návštěvníky
Slevomat.cz na své webové stránce o sobě píše výhradně spokojené komentáře. Zda jsou skutečné, můžeme jen těžko soudit; víme, jak v kapitalismu funguje PR. Téměř nikdo o sobě nenapíše nic negativního. To je na ostatních a podle mě by to měl dělat naprosto každý, protože stěžovat si jen někde po hospodách není ničím jiným než alibismem či pokrytectvím. Když se bude svěřovat alespoň 10 % z nás, společnost se začne razantně měnit k lepšímu, neboť šmejdi zkrachují.
Níže si dáme odkazy se zálohami i horších hodnocení, než zde uvádíme my a musíme říci, že je to docela síla.
DOPENZIONU.CZ: https://www.dopenzionu.cz/horni-plana/penzion-axiom-9155/hodnoceni/ (záloha ZDE)
wellness píše:
Vágner píše:
BOOKING.COM:http://www.booking.com/hotel/cz/pension-axiom.cs.html#tab-reviews (tady snad zametání důkazů nehrozí) |
Více zkušeností s penzionem Axiom si již dohledáte na internetu jistě sami (ještě třeba ZDE, ZDE a přímo samotný velký Slevomat.cz ZDE (záloha)), lidé si stěžují dokonce na myši! My to „štěstí“ naštěstí neměli. Za sebe hodnotíme penzion Axiom rozhodně dvěma body z deseti, kdy dva jsou již za hranou udržitelnosti. V penzionu zkrátka špína, silný cigaretový zápach, neskutečný hluk, lhostejnost, naprostá ignorace ze strany obsluhy a nezájem až pohrdání ze strany zprostředkovatele Slevomat.cz. Před penzionem odpadky… Abychom ale pouze nehanili, tak naše večeře byla vcelku dobrá.
Co bude dál?
Jelikož reklamační doba překročila zákonných 30 dnů a Slevomat.cz se nám 2x vyjádřil, že odmítá dodržet § 2913 NOZ, oslovíme nyní s odkazem na tento článek Českou obchodní inspekci, Sdružení pro ochranu spotřebitelů a eventuálně i finanční úřad, místně příslušnou hygienickou stanici a Policii ČR. Každopádně Vás budeme o průběhu řízení prostřednictvím našeho serveru (dalšího článku) informovat, proto nás, pokud Vás kauza zajímá, sledujte.
Diskuse k tématu
A co Vy? Byli jste také v penzionu Axiom ubytováni? Jaké jsou Vaše případné zkušenosti? Podělte se s námi v diskusi pod článkem.
Aktualizace 15.05.2016, 11:45Dnes byly elektronickou formou podány podněty na Českou obchodní inspekci a Sdružení pro ochranu spotřebitelů. Z textu na stránce ČOI jsem však poněkud znepokojen. Tvrdí, že „Pokud spotřebitel není s vyřízením reklamace spokojen po obsahové stránce, to je zejména se zamítnutím reklamace, popř. s nedostatečným uspokojením nároků z reklamace, která byla uznána, pak dochází k občanskoprávnímu sporu, který je možné řešit prostřednictvím ČOI, a to v rámci řízení o mimosoudním řešení sporů (ADR). Pokud se nepodaří vyřešit spor tímto způsobem nezbývá než se obrátit na soud, popřípadě na stranami zvoleného rozhodce.“ Jinými slovy – ČOI problém vůbec nemusí vyřešit, Slevomatu bude teoreticky stačit ČOI ignorovat, anebo říci, že řešení odmítá, stejně jako toto napsal nám. Pokud se tak stane, pak budeme nuceni spor řešit občanskoprávní žalobou, což z principu učiníme už jen kvůli Vám, čtenářům. Dále jsem znepokojen rovněž SOS, neboť si nejsem jist jejich pravomocemi. Snad nejde jen o jakési divadélko pro společnost a nějaké šance, aniž by musel spotřebitel se sám za sebe pouštět do soudních tahanic a dotovat tak těžce advokáty, existují. O všem Vás samozřejmě budeme v rámci tohoto článku informovat.
|
To muselo zabrat času zpracovat tolik informací, taková „pěkná dovolená“.
tady je malé potvrzení i jiných lidí:
http://spotrebitele.dtest.cz/clanek-3573/falesne-recenze-jsou-na-internetu-bezne
Ale co s tím ? bojovat jen jako sám kůl v plotě ? Co tak udělat openHeureuka.cz – prostě nevýdělečný portál, kde lidi budou platit pouze zpracování těchto informací a kde nebude cenzurová špatná zpětná vazba resp. špatné zkušenosti od lidí. Technicky by to neměl být problém. Nevím jak se dá otestovat případný zájem o tuto věc na různých startovacích serverech.
Momentálně totiž Heureka není srovnávač, ale je to jen katalog, kde podle toho kolik si firmy zaplatí, pak jsou seřazeny jejich výrobky podle „hodnocení uživatelů“, samozřejmě to absolutně nekorensponduje s realitou. Ale byznys je byznys, že.
Ale osobně bych si klidně každý měsíc platil pár korun (krát statisíce lidí, to už je slušný kapitál pro udržení nevýdělečného chodu a zcela bez potřeby obživy z reklam) na službu kde, mohu aktivně jednak vyhledávat bez cenzury špatných věcí a zároveň se spolupodílet na tom, co bych chtěl u kterých kategorií výrobků vidět za detailní informace.
Zároveň však by to také řešilo mnohdy stupidní recenze lidí, které jsou často vidět na Heurece.
Musím souhlasit. Taková „pěkná dovolená“ to tedy byla. A (ne)zájem Slevomatu byl rovněž „pěkný“. Již mám delší dobu v ruce reakce České obchodní inspekce, Sdružení pro ochranu spotřebitelů a advokátní kanceláře potvrzující mé spotřebitelské teorie. Tedy ČOI a SOS naprosto selhaly, a to buď svojí leností, anebo nezájmem obecně. Advokátní kancelář však poměrně jasně uvedla faktické informace na pravou míru, jen najít čas tyto delší texty v rámci dalšího článku zveřejnit. Chystám se na to do konce srpna.
Teď mám v ruce další malý podvůdek v souvislosti se Slevomatem. Ten bude součástí následujícího článku a Slevomatu se rozhodně nebude líbit. Jde zde sice o několik málo korun, ovšem kde se soustavně lže, tam přichází, tedy alespoň občas a do jisté míry, spravedlnost. Výhodou DuchDoby.CZ je, že nás neplatí žádné firmy, neziskovky či jiné organizace, takže si můžeme pravdu dovolit. Veškeré příspěvky zastává veřejnost. I když moc nezastává, jsme těžce ve sponzorském nezájmu… To možná odpovídá zároveň na otázku, proč nejít do některých rizik. Například do nových srovnávačů.
Ohledně srovnávače jde o dobrý nápad, jen nevím, kdo jej vytvoří a bude spravovat. Sám mám tolik práce, že nevím kam dříve skočit. Navíc mám v plánu do budoucna rozjet jeden společensky prospěšný projekt ala funkční Hearth.net nebo OdKomunity.sk, takže mám o zábavu postaráno. Největší problém je najít schopného a trpělivého programátora. Své projekty jsem schopen rozdělat a dotáhnout i pouze ve dvou lidech. Nakonec ve dvou lidech jsem s jedním programátorem dal dohromady NETIO.CZ. kdybyste o někom schopném a trpělivém věděl, budu rád za kontakt. Peníze nemám, což bude patrně problém.
Stejně podvodné způsoby fungují i např. u takového Dtestu. Ty jejich laborky to je děs, výrobek který evidentně nefunguje jak má, je konstrukčně špatný oni prohlásí v testu jako OK, namísto KO. Samozřejmě protože jde např. o Samsung.
A je jasné, že článek který bude ukazovat výrobek takové korporace v nahém světle, bude asi dosti problémový pro takovou organizaci. No a tak je to se asi všemi jejich testy. Zvláště si pak člověk uvědomí, že když Dtest lže a zapírá v takových banálních věcech, které je člověk schopen technicky sám posoudit, jaká je pak pravda ve věcech kde si prostě doma sám není schopen ověřit ? no byznys je byznys
Vždyť ten srovnávač by Vám lidi platili mnohem raději než tyto informace výše ?. Kdo by klidně nedal např. 300 kč /rok, za to že bude mít skutečně nezmanipulovatelnou databázi výrobků, plně parametricky filtrovatelnou, navíc lidi by sami ty data mohli upravovat, doplňovat (kolikrát tam má heureaka neskutečné bludy ve specifikacích apod.)
Samozřejmě je to otázka najít investora nebo vzít úvěr, a ten pomocí lidí splatit, vždyť tak přece fungují ty různé startupy ? nebo se mýlím ?
Hearth atd.. No jasně Malý posílá těm svým bývalým zaměstancům LMR každý měsíc 1 mil kč a to už asi 5 let (http://adato.cz/wp-content/uploads/2016/05/Hearth_vyrocni_zprava_2015.pdf), a výsledek snažení jeho týmu nechávám na každém, ať zhodnotí sám
Jedině, že byste nabídnul Malému mnohem lepší koncept, než vymyslela ta jeho grupa. Ale jak je znám, vezmou nápad, poděkují a pak to prohlásí za svůj úspěch. Přímo na malého se asi nedostanete, bude uvnitř (nikoliv navenek) nejspíše stejný narcis jako Ronaldo
(ten fotbalista)
Trpělivý a navíc schopný programátor a zadarmo ? takovému se říká asi jen „blázen“ . Ani ti co jsou za vodou do toho nepůjdou.
Ale aspoň Elon Musk jde malinko vzorem, snad první vlivná osoba, která pochopila to svinstvo v podobě blokování vývoje a inovací nesmyslnou hrou na patenty :
Elon Musk: Zeď patentů odstraněna
12. května 2014 zveřejnil výkonný ředitel Tesla Motors Elon Musk na svém firemním blogu následující tiskovou zprávu.
Elon Musk napsal(a):
Ještě včera byla v našem ústředí v hale Tesla Motors v Palo Alto zeď plná patentů. To už je minulost, byly odstraněny, zpřístupnili jsme je v duchu hnutí Open Source pro rozvoj technologií elektrických vozidel. Tesla Motors byla vytvořena s cílem urychlit příchod udržitelné dopravy. Tesla nebude iniciovat patentové žaloby proti komukoli, kdo v chce v dobré víře využít naše technologie. Jestliže jsme přesvědčeni o správnosti svého cíle a tím je umetení cesty ke konstrukci funkčních a spolehlivých elektrických vozidel, pak za sebou nemůžeme pokládat nášlapné miny v podobě chráněného duševního vlastnictví. To bychom jednali v rozporu s tímto našim zakladatelským cílem.
Když jsem začínal se svou první společností Zip2, domníval jsem se, že patenty jsou dobrá věc, a tvrdě jsem pracoval, abych je získal. Uvědomuji si však, že jsme v tom byli snad až příliš dobří. V současnosti patenty až příliš často slouží pouze k potlačení pokroku, k upevnění pozice obřích korporací a více obohacují advokáty než skutečné vynálezce. Po Zip2 jsem si uvědomil, že dostat patent znamenalo ve skutečnosti jen to, že jsme si koupili lístek do loterie na soudní řízení. Rozhodl jsem se, že se budeme vyhýbat soudům, kdykoli to jen bude možné.
V Tesle jsme se však cítili být donuceni vytvářet patentovou ochranu z obavy, že velké automobilky by mohly kopírovat naši technologii. Potom by snadno zneužily svoji obrovskou výrobní, prodejní a marketingovou sílu k vítězství nad Teslou. Nemohli jsme postupovat hůř. Nešťastnou skutečností je pravý opak: Elektrické pohony aut (nebo pohony pro každé vozidlo, které nespaluje uhlovodíky) jsou ve skupině hlavních světových výrobců vzácné až neexistující. Představují v průměru méně než 1 % jejich celkových prodejů vozidel.
Velké automobilky v nejlepším případě vyrábějí auta na elektrický pohon s omezeným rozsahem v omezeném objemu. Některé neprodukují žádné vozy s nulovými emisemi.
Vzhledem k tomu, že roční výroba nových vozidel se blíží 100 milionům ročně a globální flotila obsahuje přibližně 2 miliardy aut, je pro Teslu nemožné stavět auta na elektrický pohon dostatečně rychle a řešit tak uhlíkovou krizi. Ze stejného důvodu to znamená, že prostor na trhu je obrovský. Je pravdou, že konkurence není malý pramínek. Auta na elektrický pohon od jiných automobilek jsou vyráběny, ale obrovská záplava automobilů s benzínovým motorem se valí od globálních světových výrobců každý den.
Věříme, že Tesla i ostatní společnosti, které dodávají auta na elektrický pohon, a nakonec i celý svět by měl prospěch ze společné, rychle se vyvíjející technologické platformy. Vedení v technologiích není definováno patenty, historie opakovaně prokázala, že toto je malá ochrana proti skutečně odhodlanému konkurentovi. Důležitá je spíše schopnost společnosti přilákat a motivovat nejvíce talentovaných inženýrů na světě. Jsme přesvědčeni, že použití filozofie Open Source u našich patentů spíše posílí než oslabí pozici Tesly v tomto ohledu.
Musím opět souhlasit, sám jsem si to na dTestu ověřil. Prvně šlo o test domácí pekárny, kterou jsme si na základě dTestu pořídili, přičemž byla otřesná – nejhorší pekárna, co jsme kdy poznali (dTest 09/2014 – Gorenje BM 900 AL). Dále test odšťavňovačů, kde dTest tvrdil, jak jsou ty odstředivé nejlepší, přitom snad každý ví nebo může vědět, že tomu tak není, že jsou značně lepší šnekové, s čímž mám osobní zkušenosti (dTest 10/2015 a vyhledávače). To byla pro mě klíčová kritéria, při kterých jak rychle jsem si objednal předplatné dTestu, tak stejně rychle jsem jej zrušil. dTest ode mne zpětnou vazbu dostal, jakmile mi z něj volali. Moji důvěru velice rychle ztratili. A nejsem zdaleka sám. Zrovna tento týden jdu za symbolickou stovku všechna čísla ročníku 2014 a 2015 odeslat poštou skrze bazar zájemci. Já ty lži doma nechci…
Za srovnávač je možné, že by lidé platili, ovšem vzhledem ke stavu dnešní společnosti spíše nepravděpodobné. Předně není nikdo schopen zaručit, že bude srovnávač objektivní. Vždy bude nějaké ale. Přinejmenším v monetárním systému. Ne, na tomto pracovat nebudu, rád to přenechám někomu jinému.
Úvěr skutečně ani náhodou, zde viz problematika oligarchie v bankovnictví a finančním sektoru jako takovém (podvod ve formě úvěrů atd.). V případě zájmu rád vysvětlím. Co by Hnutí Zeitgeist máme na toto téma poměrně rozsáhlé faktické přednášky (několik málo článků i na tomto webu). Doporučuji např. naše Z-Day Čr 2014 a 2015.
Co se týče Hearth.net a Libora Malého, opět souhlasím, vím o tom a sám s nimi mám menší osobní zkušenost. Libora jsem se jednu dobu pokoušel, skrze Hearth.net, kontaktovat, přičemž jeho „zaměstnanci” mě s ním „odmítli” spojit. Právě z důvodů jejich strachu o „zaměstnání”, které bych jim svými myšlenkami mohl zhatit, neboť bych je mohl strčit do kapsy všechny najednou. Tedy vyjma programátora. Proto jsem si za cca tři roky postupně vyvinul projekt vlastní. Mít dostatek financi, mohl být alespoň v beta verzi již venku. Skutečně mi k tomu stačí pouze jediný člověk ovládající HTML, PHP + nějaký ten framework. A grafik samozřejmě. No každopádně se na to časem chystám, až dokončím rozdělané jiné práce. Malému se žel nic nabídnout nedá, teď je snad zavřený kdesi mezi nějakými mnichy, co jsem zaslechl, takže je v podstatě dávno mimo hru. Žádné myšlenky nepřijímá, nýbrž pouze vydává. Jako většina dnešních lidí.
Ohledně patentů a ochranných známek bychom si mohli rovněž krátce povídat. Krátce proto, že v podstatě není téměř o čem. Je to velmi jednoduché a jasné téma, se kterým jsem rychle hotov. V rámci Hnutí Zeitgeist a našich studií spoustu věcí, jak (ne)funguje, dávno víme. Doporučuji pro nastínění naše dva základní filmy – Zeitgeist: Moving Forward a Zeitgeist: Addendum plus dále orientační příručku Definice Hnutí Zeitgeist. Poté se můžeme třeba setkat a probrat věci více dopodrobna, setrváte-li a bude-li u Vás ještě zájem.
Ano, je to přesně tak a toto je zároveň příkladné jednání. Uvolňovat patenty a produkty blokované ochrannými známkami buď jako Open Source, anebo třeba i v rámci licence CC-BY-SA, kde je lidské potřebě ve formě sebezviditelňování se učiněno za dost, přičemž každý může poznatek převzít a volně, bez strachu z jakéhokoli postihu, dále rozvíjet. Mimochodem nikdy nikdo nic skutečně nevymyslel a nepřišel s ničím novým. Neexistuje nic nového. Pouze na to „nové” někdo přišel a informoval o tom veřejnost. Nikdo nemá právo si nic vynucovat pouze pro sebe.
Naženu sem kolegu, který sem vloží příklad jedné konkrétní nespravedlnosti, kde došlo právě díky patentovému systému k naprosté devastaci jednoho konkrétního lidského potenciálu. Až k sebevraždě. A takových příkladů jsou tisíce.
Monetární systém (kapitalismus) je léty prověřený kritický omyl. Je třeba změnit socioekonomický systém jako takový, máme-li být schopni jako lidský druh na Zemi přežít. Je třeba přejít do Ekonomiky založené na přírodních zákonech / zdrojích.
Skutečný silný příběh Edwina Howarda Armstronga (vynálezce FM rádia) si můžete přečíst ve druhé čtvrtině tohoto překladu:
http://www.root.cz/clanky/lawrence-lessig-svobodna-kultura-uvod/
obecně souhlas. Dtest jen jen ochrana lidí na oko (divadélko pro lidi jako všechno ostatní), navíc poskytována za státní peníze, ale zároveň prodávající státní produkt lidem zase za peníze, no děs. No prostě dobře zmáknutý byznys za státní peníze
Nevím nejsem znalec ohledně těch startupů, ale přeci pokud napíšete projekt, sdělíte ty podstatné informace o nákladech (Vašich i na toho programátora, HW, SW atd.) tak získáte od lidí na základě svobodného rozhodnutí a hlavně předpokládanému přínosu peníze v objemu určitě vyšším než plánujete.
Možná že se mýlím, ale tak chápu (jako neodborník) ty startupy osobně.
Jaký je důvod proč to touto cestou „úvěrování“ nezkusit, resp. proč jste to nezkusil.
Toho programatora totiž nenajdete, pokud se jím sám nestanete. I programátoři Linuxu to společně dělají jen kvůli tomu, že mají dost peněz z hlavní práce, často v naprosto tom samém kodování, takže si mohou dovolit pustit i nějakou tu hodinku „bokem“, ale celý projekt ?. Kdyby nebyli za vodou z té běžné práce za peníze, jen pár jedinců z celého světa by bylo ochotno dělat zadarmo na něčem pro ostatní. To je bohužel fakt. A neoddiskutovatelný.
Jinak by totiž člověk mohl položit dotaz, jaktože takový Linux nějak nefunguje u jiných oborů než jenom IT ? Důvody jsou zcela jasné.
Samozřejmě se bavím o rozsahu práce celého projektu, ne že někdo někde napíše pár řádků kódu.
Jedině že by jste to prezentoval jako platformu pro Linux, tak možná najdete někoho, kdo by na tom začal makat, ale se zcela nejistým průběhem a hlavně výsledkem.
StartUp: Abych něco takového mohl udělat, musel bych mít již něco připraveného (ne texty), něco za příspěvky lidem hmatatelného slíbit a následně také dodat. Onen projekt ale má být (principiálně) bezplatný. Mám vlastní zkušenosti sice jen se Startovačem, ovšem slyšel jsem zkušenosti dalších s jinými StartUpy. StartUpy žel spadají pouze do současného monetárního systému, nepočítají příliš se společensky prospěšnými a neziskovými projekty. Proto je jejich použití v tomto případě problematické.
Mohl bych zažádat např. i o grant, ovšem tam jsou takové povinnosti a existují k tomu takové podmínky, že luskem prstu je nesplníte a musíte všechny peníze vracet. Takže grant také nejde.
Nepište něco, že se nestane, když to nevíte.
Nějaké lidi mám delší dobu rozjednané. I když to není jistota, naděje je vždy. Stačí k tomu pozitivní přístup a zájmy lidí. Třeba se najde někdo z řad programátorů, koho to skutečně zaujme. Projektu se chci začít věnovat po novém roce.
Díky za vysvětlení skutečného možného využití startapu. I problémy grantu.
Pak zbývá už opravdu jen ten zdarma programator nebo prostě podpora mnoha lidí bez nároku na nějaký revanš v podobě produktu.
Programator ? vím to, buď ho to musí přesvědčit hned nebo pak už je to jen slib dotyčného na neurčito. Anebo Vaše oprava zadání a motivace a pokus znova oslovit.
Každopádně vyjde-li to, aspoň budete mít o to větší radost, že nemusíte dejme tomu po 3 letech říci, nenašel jsem ho.
Takže hodně štěstí v této mizerné době.